Bałtyk przyciąga zakochanych

Święto zakochanych na dobre przyjęło się wśród Polaków, choć nie tak bardzo jak np. w USA. Dla większości z nas Walentynki nie są okazją by wymienić się prezentami, lecz spędzić ze sobą romantyczne chwile.

file

14 Lutego jest szczególną datą dla wszystkich zakochanych na całym świecie. Choć istnieje wiele dowodów na to, że ów święto swoje korzenie miało już w średniowieczu, to na dobre rozpowszechnione zostało dopiero w latach 40-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce Walentynki zaistniały dopiero w latach 90-tych i dosyć szybko zyskały na popularności.

Obecnie klimat święta zakochanych można odczuć już na miesiąc przed samą datą. Wszędzie zaczyna dominować utożsamiany z miłością kolor czerwony, również sklepy zachęcają swoimi promocjami do Walentynkowych zakupów. Dlatego też 14 lutego, ze względu na swój komercyjny aspekt, ma również swoich przeciwników.

Dla przeważającej większości zakochanych nie liczą się jednak prezenty, lecz sam czas spędzony z drugą połówką. Celebrowanie tego wyjątkowego dnia może odbywać się zarówno w zaciszu domowym, wspólnym wyjściu do kina, teatru, restauracji czy wyjazdu w romantyczne miejsce.

_DSF2712

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się ośrodki wypoczynkowe w najbardziej urokliwych zakątkach Polski. W tym szczególnym dniu zakochani bardziej doceniają intymność chwili, dlatego też wybierają miejsca, które nie są w okresie zimowym oblegane przez turystów. Coraz częściej wybór pada na Bałtyk. Nadmorskie kurorty, które w sezonie letnim przyciągają do siebie tłumy, zimą stają się oazą spokoju dającą upragnione wytchnienie.

W dniu święta zakochanych przyjeżdżają do nas osoby, które chcą nacieszyć się chwilą i pragną pobyć sam na sam z drugą połówką. Polskie morze w okresie zimowym jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych scenerii, dlatego też wieczorny spacer, mimo minusowych temperatur, z pewnością rozgrzeje serca zakochanych. Po wspólnej przechadzce można również zaznać odprężania w strefie SPA&Wellnes oraz wykupić masaż dla siebie i ukochanej osoby. – opisuje Monika Kowalska, dyrektor hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus