Wszystko i blisko

Jedną z podstawowych zalet zamieszkania w Warszawie jest dostępność usług oraz dóbr materialnych. Wiele sklepów, punktów usługowych znajduje się w zasięgu ręki, jednak nie każda lokalizacja jest pod tym względem idealna – zdarza się mieszkać prawie w centrum i mimo to narzekać na słabą dostępność usług w okolicy czy duże odległości dzielące nasze mieszkanie od np. szkoły lub większej galerii handlowej.

Są też takie miejsca, które cieszą się opinią bardzo dobrze zaopatrzonych we wszystko, czego tylko  szanujący się mieszczanin może potrzebować do życia.

W obrębie całej Warszawy można znaleźć lokalizacje, gdzie życie jest łatwiejsze za przyczyną dużej dostępności różnorodnych usług w najbliższej okolicy. Na przykład Mokotów jest dzielnicą, gdzie wielu Warszawian pragnie zamieszkać. Jest to dzielnica dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta, położona blisko centrum oraz taka, o której mówi się, że jest przyjazna swoim mieszkańcom z uwagi na fakt, że mogą oni znaleźć tam wszystko, czego potrzebują: od mieszkania poprzez pracę po rozrywkę. Zdarza się nawet, że aby mieć to wszystko, potrzeba kilku kroków i na co dzień nie ma konieczności wyprawiania się nie tylko poza swoją dzielnicę, ale nawet poza swoją ulicę.

Lokatorzy mieszkań o podwyższonym standardzie, które zbudowane zostały przez Spectra Development i otrzymały adres Bobrowiecka 10, mogą uważać się za uprzywilejowanych i praktycznie nie ruszać się z obrębu nie tylko swojej dzielnicy, ale wręcz ze swojej ulicy. Jeśli pragną mieć blisko do pracy, mogą spróbować zatrudnić się w jednym z pobliskich biurowców, zlokalizowanych na tej samej ulicy pod numerami 6 i 8. Z łatwością można też wyobrazić sobie odwrotny scenariusz: mieszkanie pod numerem 10 może być doskonałym lokum dla osób zatrudnionych w pobliskich biurowcach.

Blisko jest stamtąd także do sklepu  – kiedy potrzeba niewielkich, podręcznych zakupów, można się udać do Carrefour Express, większe delikatesy też mieszczą się w najbliższej okolicy. Są one otwarte całą dobę, także trudności z aprowizacją nie powinny mieć miejsca. Na tych, którzy woleliby zjeść poza domem, jednak pragną pozostać blisko miejsca zamieszkania, czeka restauracja The Venue. Jest też bar o nazwie Burger z Karaibów, jeśli ktoś woli mniej zobowiązującą atmosferę.

Mieszkańcy ul. Bobrowieckiej mają bardzo dogodne usytuowanie względem placówek opieki zdrowotnej: Luxmed oraz Akademickie Centrum Medyczne znajdują się przy tej samej ulicy, co przypadku złego samopoczucia z powodu nadwerężonego zdrowia ma duże znaczenie. W takiej sytuacji każdy chętniej wybierze się do lekarza w najbliższej okolicy, niż do takiego, który przyjmuje na drugim końcu miasta. Z chorym dzieckiem również dużo wygodniej jest podejść do budynku obok, niż szykować je w drogę, choćbyśmy zamierzali pokonać ją samochodem.

Przedszkole i szkoła znajdują się po sąsiedzku, przy ul. Teresińskiej, i jest to nadal bardzo blisko. Oczywiście wszystko jest zależne od potrzeb oraz od gustu mieszkańców, jednak fakt, że wiele spośród codziennych spraw możemy załatwić w swojej najbliższej okolicy, jest bardzo istotny. To pozwala zaoszczędzić cenny czas, w rezultacie możemy więcej przeznaczyć go dla rodziny czy na uprawianie swojego hobby, a to przekłada się na znaczną poprawę jakości życia.

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus