Charytatywna Aukcja Grafik Zdzisława Beksińskiego

Kraków znany jest z niezapomnianych imprez oraz wspaniałych wydarzeń kulturalnych. Kolejne z nich odbędzie się już 9 grudnia o godzinie 19.00 w Hotelu andel’s Cracow, gdzie przeprowadzona zostanie charytatywna aukcja grafik jednego z największych polskich malarzy, grafików i rzeźbiarzy- Zdzisława Beksińskiego. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Beksinski3

Zdzisław Beksiński był artystą kompletnym, którego twórczość niewątpliwie zapisała się w kanonach sztuki zarówno w Polsce jak i na świecie. Prace artysty były ozdobą największych wystaw Nowego Yorku, Paryża czy Japonii. Jego dzieła do dziś elektryzują i inspirują wielu artystów, a przede wszystkim odbiorców na całym świecie.

Aukcja prac będzie niezwykłą okazją dla fanów twórczości Beksińskiego. Każdy będzie mógł kupić grafikę mistrza, wspierając przy tym szczytny cel jakim jest pomoc Hospicjum i jego małych pacjentów.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa grafik Zdzisława Beksińskiego, która odbędzie się w dniach 6- 13 grudnia. Prace autora wyeksponowane zostaną w sali jednego z najbardziej klimatycznych hoteli w Krakowie- Andel’s Hotel.

beksinski4

Zgromadzonym gościom akompaniować będzie kwartet smyczkowy Fusion Strings- jeden z nielicznych kwartetów smyczkowych w Polsce wykonujący muzykę jazzową i rozrywkową. Finaliści konkursu interpretacji piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2013.

Organizatorem całego wydarzenia jest firma Emmerson Lumico z Krakowa.

Patronem honorowym tej szczytnej akcji jest Muzeum Historyczne w Sanoku, które zostało jedynym spadkobiercą wszystkich prac Zdzisława Beksińskiego.

Wszyscy zainteresowani aukcją grafik Zdzisława Beksińskiego mogą potwierdzić swoje uczestnictwo pod adresem aukcja@lumico.pl

invttnCrd-KRK-CHRT-12.09.14-v.2.11.25.14

 

Emil Chrzanowski

StrefyNieruchomosci.pl

 

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus