Chcesz kupić nowe mieszkanie? Musisz się pospieszyć!

Osoby, które chcą zamieszkać w nowym mieszkaniu jeszcze w obecnym roku powinny intensywnie rozpocząć poszukiwania, tym bardziej, że nowych lokali w okresie styczeń-sierpień oddano mniej niż rok temu.

 

Jak wynika ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w miesiącach styczeń-sierpień 2017 r. w Warszawie oddano do użytkowania 10 298 mieszkań. Jest to aż 22,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 r. Deweloperzy w analizowanych miesiącach oddali 8 608 mieszkań, podczas gdy rok temu liczba ta wynosiła 12 152.

Należy pamiętać, że do grudnia pozostało jeszcze sporo czasu i wiele inwestycji zostanie oddanych w samej końcówce roku. Jednak, aby cieszyć się własnym mieszkaniem jeszcze w tym roku, poszukujący muszą baczniej analizować rynek dostępnych lokali. Pośpiech jest wskazany, ponieważ oferta deweloperów szybko się kurczy. Dotyczy to zwłaszcza najpopularniejszych warszawskich dzielnic, ale i tam można jeszcze znaleźć mieszkania, które są nadal w sprzedaży. Przykładem jest Mokotów, który cieszy się największym powodzeniem wśród mieszkańców stolicy. W inwestycji Bobrowiecka 10, która została oddana w II kwartale br., klienci mogą jeszcze wybierać w ofercie.

Apartamenty na Bobrowieckiej 10 cieszyły się zainteresowaniem klientów już we wczesnych etapach budowy osiedla. Obecnie mamy w naszej ofercie poszczególne mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe, a na wybrane lokale przygotowaliśmy specjalne rabaty cenowe od 30 do 80 tys. zł.– opisuje Krzysztof Kołakowski z biura sprzedaży inwestycji Bobrowiecka 10.

Optymizmem napawają dane GUS dotyczące przyszłości. Otóż w miesiącach styczeń-sierpień rozpoczęto budowę 15 170 mieszkań, czyli o 8,9 więcej niż rok temu. O 28,7 proc. wzrosła także liczba pozwoleń na budowę lub zgłoszeń projektem budowlanym. Oznacza to jednak, że na większy wysyp nowych mieszkań przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus