Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny

Dogodna lokalizacja, mieszkaniowy charakter dzielnicy, atrakcyjne miejsca pracy, cenione szkoły sprawiają, iż Mokotów jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Świadczy o tym zarówno skala inwestycji mieszkaniowych, jak i ilość zapytań klientów w serwisach internetowych. Popularność Mokotowa sprawia, że niezwykle ciężko kupić w tej dzielnicy gotowe mieszkanie od dewelopera, dlatego też wielu zainteresowanych decyduje się na rynek wtórny.

Coraz więcej warszawiaków chce mieszkać na Mokotowie. Duży wpływ na to ma dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i społeczna, które przyciągają nowych mieszkańców.  Jak wynika z danych serwisu Otodom, ponad 12% wszystkich poszukujących mieszkań w Warszawie w pierwszej kolejności wpisuje do wyszukiwarki właśnie Mokotów. Wynik ten zapewne byłby jeszcze lepszy, gdyby nie wysokie ceny mieszkań w tej prestiżowej lokalizacji. Świadczy to jednak o mocno ugruntowanej pozycji, która utrzymuje się od lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jest to jasny sygnał dla osób, które chcą zamieszkać na Mokotowie, że wysokie, lecz stabilne ceny mieszkań w tej dzielnicy dają poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy.

O popularności Mokotowa świadczy także liczba nowych inwestycji mieszkaniowych, z których większość budowana jest w wyższym standardzie.

Bardzo dobra koniunktura na rynku pierwotnym w Warszawie sprawia, że deweloperzy budują pełną parą, a mieszkania sprzedawane są już w początkowych etapach budowy osiedli. Take zjawisko występuje także na Mokotowie, gdzie niezwykle ciężko kupić nowe mieszkanie, spełniające wszystkie nasze wymagania, bez oczekiwania na odbiór kluczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą jak najszybciej kupić mieszkanie w tej lokalizacji jest rynek wtórny.

Mieszkanie MokotówŹródło: Emmerson

Na rynku wtórnym można znaleźć szeroką gamę mieszkań, także na terenie Mokotowa. Dzielnica ta w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Z naszych obserwacji wynika, że na Mokotowie popularne są zarówno mieszkania kompaktowe, dobre dla singla lub pod inwestycje, ale także przestronne apartamenty o podwyższonym standardzie – ocenia Paweł Dobrowolski z firmy Emmerson Realty S.A. podając przykład 4-pokojowego apartamentu na prestiżowym Dolnym Mokotowie – Apartament o powierzchni 106 mkw. jest idealny dla dużej rodziny. Jasne wnętrza i funkcjonalny rozkład pomieszczeń dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dużą zaletą niewątpliwie jest lokalizacja, która gwarantuje szybki dojazd do centrum oraz dobre połączenie z resztą dzielnic. Także dostępność terenów rekreacyjnych dodatkowo podnosi atrakcyjność tej nieruchomości – opisuje Paweł Dobrowolski z Emmerson Realty S.A.

Mokotów już teraz może się poszczycić największą liczbą mieszkańców i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Świetne wskaźniki sprzedaży nowych mieszkań oraz stałe zainteresowanie rynkiem wtórnym stanowią dobre perspektywy dla jeszcze większego rozwoju tej dzielnicy.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus