Cypryjski rynek nieruchomości kusi inwestorów

Cypryjski rynek nieruchomości od lat jest jednym z najatrakcyjniejszych w Europie. Powodów jest wiele – zaczynając od świetnych warunków pogodowych, a kończąc na braku barier przy zakupie nieruchomości przez mieszkańców Unii Europejskiej.

Cypr od lat postrzegany jest jako raj turystyczny. Wyspa rok rocznie zaprasza turystów ze wszystkich zakątków Europy, aby posmakowali wspaniałej kuchni, wykąpali się w ciepłym morzu czy zaznali uroków słonecznych kąpieli. Kusi również rynek nieruchomości, który oferuje wille i apartamenty w najpiękniejszych miejscach turystycznych na wyspie.

Do Cypru zwykli przyjeżdżać ludzie, którzy chcą uwolnić się od mrozu. Jest to idealny zakątek Europy, który zapewnia właśnie ten komfort. W ciągu roku jest tam około 320 dni przepełnionych słońcem, a temperatura nawet w okresie zimowym utrzymuje się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza. Kolejnym czynnikiem zachęcającym do zatrzymania się na dłużej w tym europejskim raju jest czystość wód i plaż. Cypryjskie kąpieliska już kolejny raz z rzędu zostały uznane przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska za jedne z najczystszych w Europie.

Rynek nieruchomości na Cyprze w ostatnich latach zanotował znaczne ożywienie. Miejscowi deweloperzy oferują atrakcyjne ceny nieruchomości, wszystko po to, aby na nowo zachęcić Europejczyków do zamieszkania na Wyspie Afrodyty. Ceny cypryjskich nieruchomości są dosyć zróżnicowane. Jednak średni koszt nieruchomości na Cyprze nie odbiega od cen występujących w większych polskich miastach. Przykładowo cena apartamentu, w atrakcyjnym turystycznie Paphos, jest porównywalna z zakupem średniego mieszkania w Warszawie. Wszystko zależy od dystryktu, w którym chcemy kupić dom lub apartament. Warto w tym wypadku zrobić małe rozeznanie lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji nieruchomości, które oferują kompleksową obsługę transakcji.

??????

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus