Deweloperzy z rekordowymi wynikami po 2015 r.

Miniony rok deweloperzy mieszkaniowi zapiszą z pewnością jako wyjątkowy. Wiele spółek ustanowiło w tym czasie rekordowe wyniki sprzedażowe w całej swojej dotychczasowej historii.

 

Na początku warto zauważyć, iż aż czterem firmom deweloperskim (Murapol, Robyg, Dom Development, LC Corp) udało się w ciągu 12 miesięcy upłynnić ponad 2 tys. lokali.

Największy progres zanotował wrocławski deweloper Vantage Development, który pochwalił się wzrostem sprzedanych w minionym roku lokali względem 2014 r. o 134%. Trzeba jednak dodać, iż w gronie prezentowanych firm startowała ona z relatywnie niskiego pułapu, a dodatkowo znacząca część sprzedanych mieszkań trafiła do Funduszu Mieszkań na Wynajem. Pozostałe spółki zanotowały rok do roku wzrost liczby sprzedanych mieszkań od 10% (Robyg) do 115% (Wikana).

wyniki

Wyjątkiem potwierdzającym regułę okazał się Marvipol, który sprzedał mniej mieszkań niż w 2014 r. Spadek rok do roku sięgnął 23%. Spółka zapowiada jednak dwucyfrowy wzrost sprzedaży w 2016 r. Prowadzić do tego ma rozpoczęcie budowy i sprzedaży mieszkań w projekcie Riviera Park niedaleko Kanału Żerańskiego, start inwestycji na bliskim Bemowie oraz uruchomienie kolejnego etapu osiedla Central Park Ursynów.

 

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

www.strefynieruchomosci.blog.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus