Dobre miejsce do życia

Obserwując preferencje kupujących można zauważyć, iż dla osób poszukujących swojego mieszkania niektóre cechy są zdecydowanie ważniejsze od innych. Niezmienną popularnością, zwłaszcza wśród osób kupujących swoje pierwsze mieszkanie, cieszą się nowe lokale. Chętnie wybierane są zwłaszcza te mieszczące się w niskich, kameralnych budynkach.

 

Poszukując dobrego miejsca do życia wiele osób spogląda również w kierunku peryferyjnych osiedli. Nic w tym dziwnego, gdyż wśród tej grupy nabywców mocno reprezentowane są osoby planujące w najbliższym czasie powiększenie rodziny, bądź posiadające małe dzieci. Dla osób z dziećmi bardziej niż dostęp do wielkomiejskich rozrywek liczy się bliskość terenów zielonych, gdzie można aktywnie spędzić czas ze swoimi pociechami, bądź najzwyczajniej odetchnąć od codziennego pędu. Nie bez znaczenia jest zwykle ograniczony budżet jakim dysponują poszukujący. Rodziny zamiast kupować nieduże mieszkanie w niewielkiej odległości od centrum, mogą w tej samej kwocie nabyć o wiele większą nieruchomość. Większa przestrzeń to jednocześnie większy komfort codziennego użytkowania nieruchomości przez wszystkich jej domowników. Ale i single przesuwając zainteresowania na obrzeża zyskują szansę zakupu niewielkiego mieszkania, na które zwyczajnie nie byłoby ich stać w bardziej śródmiejskiej lokalizacji. W dodatku część położonych dalej od centrum miasta inwestycji umożliwia zakup naziemnego miejsca postojowego, które jest w oczywisty sposób znacznie tańsze od miejsca postojowego w garażu podziemnym.

Większa odległość od centrum miasta nie dla każdego jest wadą związaną z dłuższym dojazdem do pracy. Miejsca pracy mogą znajdować się także poza ścisłym centrum, a nawet poza miastem, a wtedy łatwy dostęp do tras wylotowych i obwodnic staje się wręcz atutem.

niskie budownictwo

Agata Polińska z serwisu otoDom.pl zwraca uwagę, iż niskie kameralne budownictwo na niewielkich osiedlach w naturalny sposób wiąże się z większą prywatnością. Ograniczona liczba sąsiadów umożliwia łatwiejsze budowanie wzajemnych relacji. Tego rodzaju budownictwo sprzyja również większemu poczuciu bezpieczeństwa. W nowych inwestycjach budynki pomimo niewielkiej liczby kondygnacji często wyposażone są już w cichobieżne windy, a więc wniesienie większych zakupów czy wózka dziecięcego nie stanowi już żadnego problemu nawet dla mieszkańców trzeciego, czy czwartego piętra. Liczne i uniwersalne zalety nowych mieszkań na kameralnych osiedlach o niskiej zabudowie sprawiają, iż tego rodzaju produkt będzie miał cały czas liczną i wierną grupę odbiorców.

 

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus