Dostępna edukacja

Bliskość placówek edukacyjnych jest bardzo dużym atutem w przypadku inwestycji deweloperskich. Każdy deweloper, który buduje mieszkania w niedalekim sąsiedztwie już istniejącej infrastruktury oświatowej, może liczyć na zainteresowanie ze strony kupujących.

Mokotów jest jedną z tych dzielnic Warszawy, które są doskonale wyposażone w placówki oświatowe. Dzielnica została odbudowana w latach powojennych, kiedy prognozy rozwoju społeczeństwa były optymistyczne. Obowiązek powszechnego szkolnictwa i socjalistyczna ideologia w połączeniu z założeniami urbanistycznymi sprzyjały powstawianiu szkół i przedszkoli. Dodatkowo, w ostatnich latach otworzyły się możliwości w zakresie tworzenia szkół, ale zwłaszcza – przedszkoli prywatnych. Powstawanie placówek edukacyjnych ułatwia najpierw powrót do pracy młodym rodzicom, a potem – organizację życia rodzinnego, jeżeli takie placówki mieszczą się blisko miejsca zamieszkania.

Wiele osób wybiera mieszkanie kierując się takim właśnie kryterium – odległość do najbliższego przedszkola, a potem szkoły. Takie osoby poszukują raczej mieszkań o większych metrażach, co najmniej dwu – lub nawet trzypokojowych. Są to nabywcy, którzy zamierzają raczej na dłużej osiedlić się w danej okolicy, gdyż rodzice –  jeśli tylko ich pomysł organizacyjny się sprawdzi – niechętnie zmieniają swoim dzieciom szkołę. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci osiągnęły już wiek nastoletni i nawiązały przyjaźnie na terenie swojej szkoły czy osiedla. Wprawdzie dostępność technologii oraz Internetu skraca odległości między ludźmi, gdziekolwiek się oni znajdują, jednak nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu w obrębie znanego środowiska, natomiast obiektywnie mierzonej odległości od miejsca zamieszkania do przedszkola lub szkoły nie zmniejszy jeszcze żadna znana technologia.

Ulica Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie jest zlokalizowana bardzo korzystnie pod względem dostępności placówek edukacyjnych. Mieszkańcy położonej na tej ulicy inwestycji Spectra Development, a także przyszli nabywcy mieszkań w apartamentowcu pod numerem 10, mają wszystkie potrzebne instytucje w zasięgu ręki. Przedszkole mieści się po sąsiedzku, przy ul. Teresińskiej, podobnie jak szkoła podstawowa im. Św. Franciszka. Pod adresem Bobrowiecka 9 natomiast znajduje się Prywatne Liceum i Gimnazjum Szkoła Liderów. Lokatorzy inwestycji przy ul. Bobrowieckiej 10 mogą, nawet mając dzieci w różnym wieku, liczyć na ofertę edukacyjną placówek położonych w najbliższej okolicy. Możliwość dotarcia na piechotę do przedszkola czy zabezpieczenie uczniowi podstawówki opcji powrotu do domu w trzy minuty bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej jest na wagę złota w dzisiejszych czasach, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas, a więc to, czego zawsze mamy zbyt mało.

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Grupa Emmerson S.A.

www.strefynieruchomosci.blog.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus