Linia tramwajowa do Wilanowa poprawi komunikację na Dolnym Mokotowie

Prawie 12 kilometrów trasy tramwajowej biegnącej do Wilanowa znacznie ułatwi mieszkańcom dzielnicy komunikację z resztą Warszawy. Dzięki tej inwestycji poprawę infrastruktury transportowej zanotuje także Dolny Mokotów.

Zaplanowana budowa linii tramwajowej do Wilanowa nabiera rozpędu. Na początku października władze Warszawy podpisały umowy na unijne dofinansowanie projektu. Trasa tramwajowa, której budowa wyniesie prawie 1,2 mld zł, a długość osiągnie niemal 12 km, składać się będzie z 18 przystanków. Wyznaczona trasa zacznie się od Dworca Zachodniego – ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. przez Rakowiecką, Belwederską, Jana III Sobieskiego do Miasteczka Wilanów. Zaplanowane zostały także dwa odgałęzienia na Sielcach i Stegnach, które znacznie ożywią komunikację w tej części Mokotowa. Na koszt całej inwestycji składać się będzie dodatkowo zakup 50 dwukierunkowych wagonów oraz budowa zajezdni tramwajowej. Znaczna część inwestycji (555 mln zł) zostanie dofinansowana z UE.

22196153_1483205441772351_4836034735662498794_n

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Inwestycja ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Wilanowa, którzy do tej pory mieli do wyboru autobus lub samochód. Po wybudowaniu linii tramwajowej znacznie skróci się dojazd do głównych lokalizacji Warszawy. Jak wynika z informacji podanych na stronie tramwajdowilanowa.pl. przykładowa podróż z Wilanowa Zachodniego do stacji metra Centrum wyniesie 25 min., natomiast do Dworca Zachodniego około pół godziny.

Powody do zadowolenia mają także mieszkańcy Dolnego Mokotowa. Odgałęzienia na Sielcach i Stegnach polepszą komunikację z centrum i innymi dzielnicami Warszawy. Sprawi to, że prestiżowy Dolny Mokotów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny, a mieszkania w tej części dzielnicy mogą znacznie zyskać na wartości.

Dolny Mokotów posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę społeczną, usługową i rekreacyjną. Połączenie tramwajowe z pewnością podniesie komfort i skróci czas podróży między poszczególnymi dzielnicami Warszawy – ocenia Krzysztof Kołakowski z biura sprzedaży osiedla Bobrowiecka 10, na Dolnym Mokotowie.

Inwestycja Bobrowiecka 10, oprócz wysokiego standardu oraz nieszablonowej architektury, już w tym momencie może pochwalić się znakomitą lokalizacją. Dotarcie z tego miejsca do centrum Warszawy w godzinach szczytu zajmuje tylko 12 minut. – Decydując się na inwestycję Bobrowiecka 10 nasi klienci mają w zasięgu ręki wszelkie wygody wielkomiejskiej infrastruktury oraz świetne połączenie z dzielnicami Warszawy – podsumowuje Krzysztof Kołakowski.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus