Marketing na osiedlach

,,Marketing dźwignią handlu” – również dla inwestycji deweloperskich. Przedstawiamy kilka podstawowych działań marketingowych, które stosowane są na rynku pierwotnym.

Reklama

Jeszcze kilkanaście lat temu reklama była podstawowym narzędziem wspierającym sprzedaż nieruchomości. Obecnie jest tylko dodatkiem do całości działań marketingowych. Deweloperzy codziennie wypuszczają spoty radiowe, telewizyjne, naklejają billboardy, tworzą prospekty czy ulotki informujące o osiedlu mieszkaniowym. Dowolność i kreatywność jest obecnie bardzo pożądana. Kluczem jest dotarcie do jak największej ilości odbiorców oraz zainteresowanie ich swoim produktem.

Dni otwarte

Dni otwarte zadomowiły się w Polsce na stałe. Początkowo organizowane sporadycznie, obecnie nie ma już chyba inwestycji deweloperskiej, która kilka razy w roku nie zorganizowałaby dni otwartych na osiedlu. Jest to bardzo dobry sposób, aby zapoznać klienta bezpośrednio z produktem. Zainteresowany może przyjść i zobaczyć dane mieszkanie lub całe osiedle. Może również uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania i zasięgnąć informacji ze źródła.

Przykładem jest inwestycja Cicha Dolina na warszawskim Wilanowie, na której 20 lutego zorganizowany zostanie dzień otwarty.  Na osiedlu znajduje się 58 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej połączonych w 16 budynków. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą dewelopera oraz obejrzeć dom pokazowy.

Targi mieszkaniowe

Targi mieszkaniowe można porównać do dni otwartych, lecz nie przychodzimy bezpośrednio na osiedle tylko do stanowiska, przy którym znajdują się przedstawiciele danej inwestycji. Na targach mieszkaniowych znajdują się setki stoisk reklamujących swoje osiedla, podobnie jak w przypadku dni otwartych, można dowiedzieć się szczegółów o przedsięwzięciu, zobaczyć zdjęcia, wizualizacje, projekty, otrzymać prospekty informacyjne. Można również umówić się na spotkanie, ale już na samej inwestycji. Najważniejszymi atutami targów są różnorodność ofert oraz oszczędność czasu. W kilka dni można przejrzeć dziesiątki inwestycji i na bieżąco porównać je ze sobą. Dodatkowo wielu inwestorów podczas targów wychodzi do zwiedzających z ofertą promocyjną, dostępną jedynie dla klientów odwiedzających ich stoisko. Targi są wyjątkową okazją do nabycia nieruchomości w specjalnej cenie.

Obecnie najbliższe targi mieszkaniowe odbędą się między innymi w Poznaniu. Już 13-14 lutego, w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich, zorganizowane zostaną Targi Mieszkań i Domów.

Zbliżające się wydarzenie będzie świetną okazją, by znaleźć dla siebie wymarzone lokum. Prezentowane będą tam topowe inwestycje z Poznania i okolic. Między innymi luksusowe osiedle gotowych apartamentów Maraton Gardens, które kusi bezpośrednią bliskością Starego Rynku oraz wysokim standardem wykończenia. Amatorzy domów również znajdą coś dla siebie, na przykład ofertę holenderskiego dewelopera Novaform, który buduje nieszablonowe osiedle Koninko, zlokalizowane 15 minut od centrum Poznania.- Opisuje Sylwia Komorowska, dyrektor oddziału Emmerson Realty w Poznaniu.

Promocje deweloperskie

Promocje to coś co najbardziej wpływa na podświadomość kupującego. Zdają sobie z tego sprawę również deweloperzy, którzy oferują najróżniejsze bonusy przy zakupie nieruchomości. Promocji można z reguły doświadczyć w pierwszych i ostatnich etapach budowy. Interesująco przedstawiają się również końcówki na inwestycjach.

Z ciekawą kampanią ruszył ostatnio deweloper na warszawskim osiedlu mieszkaniowym ,,Ostródzka”. Klient kupując lokal może wybierać między wykończeniem mieszkania, garażem/komórką lokatorską na 2 lata czy pokryciem kosztów notarialnych. Na tym jednak nie koniec promocji. Kupując mieszkanie w inwestycji ,,Ostródzka” klient może liczyć na voucher wakacyjny o wartości 5 tys. zł lub wynajem samochodu na rok. Warto podkreślić, że niektóre z podanych promocji mogą się ze sobą łączyć. Interesujące promocje można śledzić na wielu stronach internetowych, między innymi pod adresem promocjedeweloperow.pl

Social Media

Większość z nas nie potrafi rozpocząć dnia bez solidnej dawki Facebooka, Instagrama czy Twittera. Zauważyli to również deweloperzy, którzy pośród zdjęć i postów znajdują miejsce na informacje o swojej inwestycji. Krótkie wpisy o przebiegu budowy, zdjęcia z nałożonym filtrem lub tweety z bezpośrednimi linkami kierującymi na stronę osiedla – tym karmią nas codziennie deweloperzy.

A potem wszystko do systemów CRM

Co zrobić z zainteresowanymi klientami, którzy do dewelopera właśnie trafili i czekają na szczegółowe informacje? W tym najlepiej pomaga odpowiednia aplikacja typu CRM.

CRM jest nieocenionym narzędziem, gdy mamy napływ potencjalnych klientów z wielu źródeł. Już na etapie pozyskiwania kupującego analizujemy wymagania, zapamiętujemy ustalenia i planujemy co dalej. System prowadzi sprzedawcę przez cały proces oraz pomaga podejmować decyzje, w które marketingowe działania warto inwestować, a w które nieopisuje Przemysław Karczewski z Firmy VoxCommerce, która specjalizuje się w tworzeniu systemów CRM dla branży nieruchomości.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus