Mieszkanie, o którym wszystko wiadomo

Kupno mieszkania w nowej inwestycji deweloperskiej ma bardzo wiele plusów, ale wiąże się też z kilkoma niedogodnościami. Jak zminimalizować te ostatnie? O jakich niedogodnościach mowa? Co może stanowić problem, kiedy kupujemy mieszkanie znajdujące się w inwestycji w trakcie budowy?

 

Wyobraźmy sobie, że zamierzamy zakupić nieruchomość, która jeszcze nie powstała. Budynek fantastycznie prezentuje się na wizualizacjach, jego otoczenie jest urządzone ze smakiem, podczas kiedy jego rzeczywisty stan jest na razie po prostu placem budowy. Wizualizacje bardzo pomagają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało nasze przyszłe miejsce zamieszkania, ale zawsze różnią się od rzeczywistości i mogą to być, wbrew pozorom, spore różnice. Po pierwsze: nie ma na nich przedstawionego otoczenia budynku (poza tym naprawdę najbliższym) –  nie dają zatem wyobrażenia na temat tego, jak wybrana przez nas inwestycja wkomponuje się w to właśnie otoczenie. Po drugie – panuje na nich zawsze spokój i harmonia, co może być mylące, jeżeli nasze mieszkanie będzie znajdować się w dość ruchliwej i pełnej ulicznego gwaru okolicy. Dlatego ważne jest, abyśmy mogli je obejrzeć z zewnątrz oraz od wewnątrz, a taką możliwość dają – jak wiemy – tylko gotowe inwestycje.

Sprawdzona inwestycja

Sporą ilość informacji na temat tego, jak będzie wyglądało nasze mieszkanie, można uzyskać jedynie znajdując się w gotowym lokalu. Przeglądanie planów i wizualizacji jest na pewno zajęciem przyjemnym, jednak znalezienie się we wnętrzu nieruchomości, w której zamierzamy być może osiedlić się na lata, ma dla nas największą wartość informacyjną. Możliwa jest wówczas ocena nie tylko kwestii rozplanowania nieruchomości, ale też wstępne rozpoznanie w kwestii sąsiedzkiej koegzystencji. Wybierając mieszkanie w inwestycji, gdzie przynajmniej część lokali jest już sprzedana, urządzona i zasiedlona, oszczędzimy sobie konieczności wysłuchiwania odgłosów remontu przez następne trzy lata.

Otoczenie ma znaczenie

Ważnym czynnikiem, który kupujący może poddać ocenie dopiero po ukończeniu wybranej przez siebie inwestycji, jest stale modyfikowane otoczenie, które zmienia się w miarę powstawiania kolejnych, nowych budynków. Jeśli wytypowana przez nas inwestycja jest realizowana w rozbudowującej się dzielnicy, w sąsiedztwie kilku innych projektów, nie będziemy mogli nic pewnego powiedzieć o jej otoczeniu, dopóki ona sama, ale również i sąsiednie realizacje nie zostaną ukończone.

Spośród gotowych inwestycji na stołecznym rynku na uwagę zasługuje zlokalizowany na Dolnym Mokotowie kompleks budynków z mieszkaniami o podwyższonym standardzie przy ul. Bobrowieckiej 10. Jest to w pełni ukończony projekt firmy Spectra Development, położony w otoczeniu, o którym w większości wiadomo, jak będzie się prezentować i kształtować przez nadchodzące lata. W inwestycji znajdują się wprawdzie ostatnie mieszkania na sprzedaż, jednak jeszcze jest możliwość wyboru. Warto udać się tam osobiście i dokonać na miejscu oględzin, których wynik będzie najlepszą rekomendacją.

 

Jarosław Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus