Mokotów – mieszkaniowy pewniak

Mokotów jest od lat uważany za najatrakcyjniejszą dzielnicę Warszawy pod kątem zakupu mieszkania. Łączy on w sobie wiele zalet – bliskość centrum, bardzo dobrze rozwiniętą komunikację, liczne miejsca pracy oraz pełną infrastrukturę społeczną, usługową i rekreacyjną. Nie dziwi więc, że Mokotów od lat zajmuje pierwsze miejsca w różnych zestawieniach.

 

Mokotów nie traci swojej atrakcyjności pomimo wielu zmian jakie zaszły i zachodzą na warszawskim rynku mieszkaniowym. Jak wynika z ostatnich danych udostępnionych przez serwis Otodom.pl Mokotów jest bezapelacyjnym liderem pod względem wyszukiwań zgłaszanych przez jego użytkowników poszukujących mieszkań w Warszawie. Ponad 12% wszystkich poszukujących wpisuje do wyszukiwarki właśnie Mokotów. Wynik ten byłby zapewne jeszcze lepszy gdyby nie fakt, iż za mieszkanie w tej prestiżowej i lubianej dzielnicy trzeba solidnie zapłacić. Mokotów nadal należy do czołówki pod kątem wysokości cen mieszkań. W naturalny sposób zmniejsza to liczbę zainteresowanych, ponieważ klientów z ograniczonym budżetem nie stać na zakup mieszkania w tej dzielnicy.

Mocno ugruntowana na przestrzeni lat atrakcyjność mieszkaniowa Mokotowa jest niezaprzeczalną zaletą. Osoby kupujące tutaj mieszkanie mogą wiele zyskać, również poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy. Mieszkania na Mokotowie w kolejnych latach nie stracą na atrakcyjności dla osób zamierzających tu zamieszkać, również znalezienie najemcy nie powinno nastręczać większych trudności.

Decydując się na taką, a nie inną lokalizację, warto dobrze przemyśleć wybór projektu, w którym znajdzie się nasze mieszkanie. Powinien on z jednej strony korespondować ze specyfiką dzielnicy, a z drugiej wyróżniać się in plus na tle konkurencyjnej oferty. Warto zatem przeanalizować który deweloper oferuje możliwie najlepsze materiały budowlane, który ma najwyższą jakość wykończeń oraz w jakim standardzie oddawane są same lokale i części wspólne. Po kilkunastu latach różnice tę będą mocno wpływały na wartość naszego mieszkania. Zdarza się bowiem, że w mieszkaniach kupionych u niesolidnych wykonawców już po 2-3 latach występują wady, niedoróbki czy usterki. Jednak solidnych deweloperów jest na rynku sporo.

A jest z czego wybierać. Deweloperzy znając preferencje klientów chętnie proponują mieszkania na Mokotowie. Jeśli jednak zależy nam na szybkim wprowadzeniu się do nowego lokum, to dostępny wybór znacząco się już zawęża. Przykładem pozytywnie wyróżniającej się na tle dzielnicy inwestycji, której budowa właśnie dobiega końca, może być projekt Bobrowiecka 10. Apartamentowiec został zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci i wyróżnia się nowoczesną bryłą, wysokiej jakości materiałami oraz przyjaznymi rozwiązaniami dla mieszkańców. W ramach inwestycji, której inwestorem jest spółka Alnus Development, na Dolnym Mokotowie powstają 123 apartamenty, z których część jest jeszcze dostępnych w sprzedaży.

Krzysztof Kołakowski, Emmerson Realty S.A.

krzysztof.kolakowski@emmerson.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus