Mokotów przyciąga nowych mieszkańców

Nadal na czele rankingów

Mokotów cieszy się największym zainteresowaniem wśród poszukujących mieszkań w Warszawie, wyprzedza m.in. takie dzielnice jak Ursynów, Śródmieście, Wilanów czy Wolę. Nic dziwnego, że mimo wielu nowych inwestycji deweloperskich, w tej części stolicy coraz trudniej o nowe mieszkanie. Zapędów poszukujących mieszkań nie studzi nawet fakt, że Mokotów jest uważany za jedną z najdroższych dzielnic w Warszawie. Cena za metr kwadratowy nierzadko przekracza tu pułap 10 tys. zł.

Dzielnica wielu zalet

Walory Mokotowa trafiają do wielu grup odbiorców. Dzielnicę docenią zarówno osoby poszukujące spokojnego, pełnego zieleni miejsca i przestrzeni rekreacyjnych oraz ci, dla których priorytetem jest dobrze rozwinięta komunikacja z centrum miasta i innymi częściami Warszawy. Także obecność zagłębia biurowego sprawia, że dzielnica jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla pracowników korporacyjnych. Te wszystkie czynniki przyciągają też inwestorów, dla których zakup mieszkania w tym miejscu jest gwarantem zysku z wynajmu.

Większe mieszkania najpopularniejsze

Jak wynika z danych serwisu Otodom.pl, na Mokotowie najczęściej poszukiwane są mieszkania 3-pokojowe o powierzchni do 60, 70 i 80 mkw. Jest to znacznie powyżej średniej w Warszawie, gdzie największą popularnością cieszą się mieszkania 2-pokojowe do 40 i 50 mkw. Oznacza to, że lokalizacja Mokotowa jest niezwykle atrakcyjna dla rodzin z dziećmi.

Okazje mieszkaniowe

IV kwartał w roku jest z reguły okazją do skorzystania z najlepszych promocji na rynku mieszkaniowym. Deweloperzy chcąc sprzedać pozostałe mieszkania w ofercie przed końcem roku, coraz chętniej obniżają ceny. Nie inaczej jest na Mokotowie.

579A8025

Przykładem jest inwestycja Bobrowiecka 10, zlokalizowana na prestiżowym Dolnym Mokotowie. Deweloper, firma Spectra Development, przygotował specjalne rabaty od 36 do nawet 80 tys. zł na wybrane mieszkania 2,3 i 4-pokojowe. – Apartamentowiec Bobrowiecka 10 wyróżnia się wysokim standardem wykończenia, nowoczesną bryłą i klasyczną elegancją wnętrz. Całości dopełniają dwa wewnętrzne, zielone dziedzińce, w tym jeden z pomnikiem przyrody, specjalnie wkomponowanym w projekt i będącym integralną częścią osiedla ciesząc oczy mieszkańców – opisuje Krzysztof Kołakowski z biura sprzedaży inwestycji Bobrowiecka 10.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus