Ochota – coraz więcej nowych mieszkań

W minionym czasie obserwujemy zmiany na warszawskim rynku mieszkaniowym. Jeszcze kilka lat temu obszarem najsilniejszego rozwoju rynku deweloperskiego był Wilanów i okolice Miasteczka Wilanów. Obecnie wymienić można kilka miejsc, w których powstaje imponująca liczba nowych inwestycji mieszkaniowych. Wskazać można okolice ul. Jana Kazimierza na Woli, osiedla budowane na masową skalę na Bemowie, czy też centralną i wschodnią część Pragi Południe – wszędzie tam działalność deweloperów mieszkaniowych wyraźnie nasila się. Na tym tle dość zaskakująca wydaje się informacja, że Ochota charakteryzowała się w ostatnich miesiącach dużym wzrostem rozpoczynanych inwestycji mieszkaniowych.

Ochota jest około centralną dzielnicą Warszawy, charakteryzującą się zwartą, miejską zabudową i relatywnie małą powierzchnią. Jest trzecią od końca pod względem powierzchni – wyprzedza pod tym względem jedynie Ursus i Żoliborz. Dzielnica ta zajmowała także miejsce w ogonie warszawskich dzielnic pod względem podaży nowych mieszkań – po prostu nie było na jej terenie wystarczającej ilości działek nadających się na zabudowę mieszkaniową. W III kw. jednak na rynek wprowadzono kilka nowych inwestycji deweloperskich, które sprawiły, że poszukujący mieszkań na rynku pierwotnym mogą wybierać spośród ok. 500 mieszkań.

Średnia cena mieszkań

Jak podkreśla Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, nowe mieszkania na Ochocie powstają w budynkach, które będą oddawane do użytku głównie w 2017 r., a nawet w 2018 r.  – kupujący muszą zatem liczyć się z dłuższym okresem oczekiwania nie tylko na przekazanie mieszkania, ale także z czasem niezbędnym na jego wykończenie. Stąd warto doradzić osobom poszukującym mieszkań w tej dzielnicy na zwrócenie uwagi na rynek wtórny i na mieszkania zlokalizowane w nowych budynkach, które powstały tu w ciągu minionych kilku lat.

przykładowe oferty

Jak widać w zestawieniu przedstawionym powyżej ceny mieszkań w kilkuletnich budynkach są z reguły znacznie wyższe w porównaniu z aktualną średnią rynku pierwotnego. Związane jest to oczywiście z faktem, że oferowane mieszkania są w pełni wykończone i umeblowane. Według Agaty Polińskiej z serwisu Otodom.pl, warto jednak rozważyć taką opcję, gdyż oferowane mieszkania w kilkuletnich budynkach to z reguły lokale w apartamentowcach, wykończone w wysokim standardzie i w pełni umeblowane. Osoby chcące jednak zaoszczędzić, mogą poszukać ciekawych ofert mieszkań oferowanych w standardzie deweloperskim i wykończyć je z jednej strony według własnego uznania, z drugiej – kontrolując koszty wykończenia. Co ważne, wybór na Ochocie jest obecnie relatywnie szeroki.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus