Jakie podejście do akcji deweloperów notowanych na giełdzie rekomendują analitycy domów maklerskich?

Postanowiliśmy sprawdzić ostatnie rekomendacje wydawane przez analityków domów maklerskich, a dotyczące akcji notowanych na giełdzie firm działających w sektorze nieruchomości. Czy przeważają pozytywne oceny ich dalszego potencjału? A może zostały one już wywindowane na tak wysokie poziomy, iż przewidywane są ich spadki?

 

Najnowsze rekomendacje wydawane przez analityków domów maklerskich dotyczyły przede wszystkim deweloperów komercyjnych.

Analitycy domu Maklerskiego mBanku pod lupę wzięli spółki: Capital Park, Echo Investment i GTC. W każdym przypadku dotychczasowe rekomendacje zostały podniesione.

Spółce Echo Investment przyjrzeli się również analitycy Haitong Bank i Domu Maklerskiego PKO BP. Zarówno jedni, jak i drudzy, zdecydowali się jednak na obniżenie swoich dotychczasowych rekomendacji.

Swoje wcześniejsze rekomendacje podtrzymali natomiast analitycy Domu Maklerskiego Vestor (dla spółki GTC) i Domu Maklerskiego BOŚ (dla spółki Marvipol).

Jakie podejście

Oczywiście nie należy traktować rekomendacji wydawanych przez biura maklerskie jako wyroczni. Giełdą w dużym stopniu rządzą bowiem emocje, a to sprawia, iż wycena rynkowa może przez długi czas w wyraźnym stopniu odbiegać od całkowicie poprawnej wyceny analityków. Nawet jeśli nie zamierzamy grać na giełdzie, to i tak warto zgłębić informacje zawarte w raportach domów maklerskich. Możemy w nich bowiem odnaleźć nie tylko szczegółowe informacje dotyczące konkretnej spółki, ale często również szersze spojrzenie na aktualną sytuację w danej branży i rysujące się przed nią perspektywy/zagrożenia.

Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus