Przyjazny Mokotów – tu warto i miło zamieszkać

Co sprawia, że Mokotów niezmiennie cieszy się opinią dzielnicy, w której warto mieszkać? Oczywiście pierwsze skojarzenia, jakie się nasuwają, to centralna lokalizacja, dostępność terenów zielonych, rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i społeczna. Istnieje jednak coś nieuchwytnego i niemierzalnego, a jest nim przyjazny charakter tej dzielnicy.

 

 To właśnie atmosfera dzielnicy sprawia, że ludzie chętnie spędzają w niej swój wolny czas. Ciężko tu bowiem o nudę, a paleta dostępnych możliwości sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenia i inicjatywy, w jakich można  uczestniczyć na Mokotowie, zazwyczaj nie są skierowane do wąskich hermetycznych grup i pozostają otwarte na osoby z zewnątrz. Dzięki temu mieszkańcy innych dzielnic, a nawet spoza stolicy, mają dobry pretekst by zawitać w te strony. Zabierając ze sobą dobre wspomnienia budują w głowach pozytywny obraz Mokotowa, którym chętnie dzielą się ze swoimi rodzinami i znajomymi. Nic dziwnego, że rozważając zmianę, zakup lub wynajęcie mieszkania w Warszawie sprawdzają najpierw oferty dostępne w tej części miasta.

Wśród licznych imprez integrujących mieszkańców Mokotowa warto wskazać chociażby odbywający się co niedzielę Targ Śniadaniowy. Dzięki tej inicjatywie można spotkać się z przyjaciółmi, sąsiadami lub nawiązać nowe znajomości w luźnej, niezobowiązującej atmosferze weekendowego pikniku.

Ogromnym atutem Mokotowa są jego mieszkańcy. Nie raz udowodnili już , że chcą i potrafią ze sobą współpracować w celu zmiany dzielnicy na lepsze. Modelowym przykładem wspólnej inicjatywy mieszkańców, która zakończyła się sukcesem, może być chociażby park dla psów PSAdyba. Pomysł wyszedł właśnie od mieszkańców, a inicjatorzy przedsięwzięcia dostali wsparcie Urzędu Dzielnicy.

Przyjazny charakter dzielnicy będą mieli szansę w pełni odkryć lokatorzy zasiedlający Bobrowiecką 10. Osiedle apartamentów o podwyższonym standardzie, zrealizowane przez spółkę Spectra Development, zlokalizowane jest na Dolnym Mokotowie. Lokalizacja umożliwia zatem swobodne korzystanie z wszystkich walorów mieszkania w tej atrakcyjnej dzielnicy, jak pobliski przyjazny rodzinom z dziećmi Park Sielecki, Łazienki Królewskie, czy Park Morskie Oko.

Grupa Emmerson S.A.

www.strefynieruchomosci.blog.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus