Rola barw w naszym mieszkaniu

Otoczenie, w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, bardzo ważne jest zadbanie o naszą kondycję psychiczną. Jednym z najpopularniejszych form poprawienia naszego nastroju są kolory. 

 

Nie można ignorować potęgi barw, otaczających nas z każdej strony. Zwłaszcza na wiosnę oraz lato  przyroda dostarcza nam porcji świeżych kolorów, które cieszą nasze oczy i krzepią duszę. Niestety wraz z końcem lata zaczyna się najgorszy okres dla osób narażonych na wszelkiego rodzaju wahania nastrojów. Aby odpowiednio przetrwać sezon jesienno-zimowy należy dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią dawkę barw. Dlaczego kolory mają tak ważny wpływ na nasze zdrowie?

Niektóre odcienie potrafią bardzo pozytywnie wpłynąć na naszą psychikę, inne zaś skutecznie pomóc w leczeniu chorób oraz  prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Na to, jakie kolory otaczają nas w pracy czy podróży, nie mamy większego wpływu. Możemy jednak decydować o tym, jakie barwy dominować będą w naszym domu/mieszkaniu. W tym celu wyszukaliśmy kilka wnętrz w barwach, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

 

Kolor różowy

Warszawa/Białołęka/Żeglugi Wiślanej

Powierzchnia: 119,40 mkw.

Cena: 824 tys. zł.

kolory

Źródło: http://www.emmerson.pl/Oferta,Na_wylacznosc,Mieszkania,Sprzedaz,Warszawa-Bialoleka-Zeglugi-Wislanej,203369?w_l=,1227|l,965|l,&wysz_lstStanTechniczny=7773&wysz_CenaOd=400000&rp=1&s=3

Zaletą koloru różowego jest to, że poprawia apetyt (istnieją teorie, że pomaga nawet walczyć z anoreksją) dlatego też jego zastosowanie w kuchni może pozytywnie wpłynąć na spożywanie posiłków.

Kolor zielony

Białystok/Centrum/Al. Piłsudskiego

Powierzchnia: 80,80 mkw.

Cena: 330 tys. 

zielony

Źródło: http://www.emmerson.pl/Oferta,Mieszkania,Sprzedaz,Bialystok-Centrum-Al.-Pilsudskiego,213441

Salon barwach zieleni pozwoli nam odpocząć się po ciężkim dniu. Kolor ten bardzo pomaga osobom znerwicowanym, które potrzebują relaksu. Ponadto zieleń działa regenerująco na skórę i kości.

Kolor żółty

Kraków/Podgórze-Dębniki/Szwai

Powierzchnia: 86 mkw.

Cena: 799 tys. zł.

zółty

Źródło: http://www.emmerson.pl/Oferta,Mieszkania,Sprzedaz,Krakow-Podgorze_Debniki-Szwai,237590 

Kolor żółty jest bardzo pomocny przy zwalczaniu depresji. Dzięki jego oddziaływaniu jesteśmy w stanie przezwyciężyć swoje lęki, wzmocnić swoją pewność siebie, a także stać się bardziej tolerancyjnymi.

 

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Emmerson_Corporate_Identity_Guideline

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus