W sąsiedztwie milionerów

W 2016 r. ponad 20 tysięcy Polaków zadeklarowało dochód do opodatkowania przekraczający milion złotych. Prawie 3,6 tys. osób z tej grupy to mieszkańcy Warszawy. Dzielnicą, która może poszczycić się największym odsetkiem milionerów jest Mokotów.

Jak wynika z danych Urzędów Skarbowych, na Mokotowie znajduje się 3,5 proc. wszystkich milionerów w całej Polsce. Aż 663 osoby rozliczyły się w tamtejszej „Skarbówce” z dochodów przekraczających 1 mln zł. Co prawda oficjalnie pierwsze miejsce w stolicy zajmuje Ursynów z 670 milionerami, jednak wynik ten obejmuje również Wilanów i Sadybę. Można więc śmiało stwierdzić, że samodzielnym liderem w tej sytuacji jest właśnie Mokotów.

Obecność dużej liczby zamożnych osób wpływa także na sytuację na rynku mieszkaniowym w tej dzielnicy. W ostatnich latach powstają tu nowoczesne osiedla mieszkaniowe odznaczające się niską zabudową oraz wysokim standardem. Deweloperzy budują swoje inwestycje w przyjaznym otoczeniu, w pobliżu terenów zielonych, jednocześnie z rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną, handlową i społeczną.

Mokotów wyróżnia się także dużym zainteresowaniem wśród poszukujących mieszkań w Warszawie za pośrednictwem serwisów nieruchomości. Aż 12 procent korzystających z serwisu Otodom w pierwszej kolejności sprawdzało dostępność mieszkań w tej dzielnicy. Na drugim miejscu znalazł się Ursynów z 8 procentowym udziałem zapytań, a na trzecim Śródmieście, gdzie mieszkań szukało 7 procent użytkowników.

Mokotów już teraz jest uważany za jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic, gdzie średnie ceny mieszkań kształtują się powyżej 9 tys. zł/mkw., coraz częściej przekraczając pułap 10 tys. zł/mkw. Wysokie ceny dotyczą zwłaszcza mieszkań i apartamentów znajdujących się na nowych osiedlach, w najbardziej docenianych częściach Mokotowa.

Okazji mieszkaniowych w tej dzielnicy można upatrywać w ukończonych inwestycjach, które oferują gotowe lokale w atrakcyjnych cenach. Przykładem jest osiedle Bobrowiecka 10, znajdujące się na prestiżowym Dolnym Mokotowie. –  Osiedle Bobrowiecka 10 oferuje swoim mieszkańcom gwarancję wysokiego standardu wykończenia oraz znakomitej lokalizacji zapewniającej zarówno spokój wytchnienie, jak i szybki dojazd do centrum Warszawy. Wraz z końcem roku przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalne rabaty nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych na wybrane mieszkania – opisuje Krzysztof Kołakowski, kierownik biura sprzedaży w inwestycji Bobrowiecka 10.

Osiedle zrealizowała firma Spectra Development, której inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak – jeden z najbogatszych Polaków. Dodatkowo w bezpośrednim otoczeniu apartamentowca znajdują się dwa wysokiej klasy biurowce wchodzące w skład Kompleksu Bobrowiecka.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus