Święta i Sylwester nad morzem

Coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża na urlop w okresie świąt Bożego Narodzenia. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się polskie morze, które przyciąga brakiem tłumów oraz bogatą ofertą miejsc wypoczynkowych.

W tym roku święta Bożego Narodzenia wypadają raczej niekorzystnie dla tych, którzy marzyli o dłuższym odpoczynku. Nie mniej jednak wiele rodzin planuje gwiazdkowe wyjazdy połączone z przywitaniem nowego roku. Podróży urlopowych w święta Bożego Narodzenia jest nawet dwa razy więcej niż na Wielkanoc. Jeszcze kilka lat temu dominowały wycieczki zagraniczne, zwłaszcza do Egiptu lub Tunezji, jednak obecnie coraz więcej Polaków wybiera rodzime zakątki. Osoby pragnące zaznać odprężenia w Boże Narodzenie omijają również Zakopane, które w tym okresie tętni życiem, a znalezienie wolnej kwatery w stolicy Tatr graniczy z cudem. Naturalnym wyborem staje się za to nasze polskie morze. Co prawda na kąpiel o tej porze roku decydują się tylko najodważniejsi, jednakże kojący szum fal i wszechobecny spokój wabią urlopowiczów, którym nie w smak świąteczna krzątanina.

Nadmorskie hotele w okresie Bożego Narodzenia w swoich pakietach oferują zorganizowane kolacje oraz imprezy świąteczne.

– Od lat w okresie świątecznym nasz hotel odwiedzają goście z różnych zakątków Polski. Nie brakuje również klientów zagranicznych, w tym naszych zachodnich sąsiadów, którzy doceniają polską gościnność. W naszej ofercie mamy zarówno tradycyjne wigilijne potrawy, jak i świąteczne uroczyste kolacje przy akompaniamencie muzyki granej na żywo oraz koncertem kolęd – wymienia Monika Kowalska, dyrektor Vienna House Amber Baltic Hotel w Międzyzdrojach.

_MG_6626

Vienna House Amber Baltic Hotel jest kojarzony przede wszystkim jako hotel gwiazd, który latem, w trakcie Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, odwiedzają znani i lubiani aktorzy, piosenkarze i autorzy bestsellerów. Zimą zaś miejsce to zamienia się w schronienie dla tych, którzy chcą zaznać spokoju i odprężenia.  Hotel usytuowany na Bursztynowym Wybrzeżu przygotował również ofertę sylwestrową w klimacie tropikalnym muzyką na żywo oraz wspaniałym pokazem sztucznych ogni.

Zorganizowane imprezy świąteczne w hotelach i pensjonatach są sposobem na spędzenie najważniejszych dni w roku z najbliższymi, bez tego całego okołoświątecznego rozgardiaszu, przygotowywania potraw oraz rodzinnych spędów. Święta Bożego Narodzenia są po to, aby cieszyć się bliskością tych, których najbardziej kochamy. Jest to czas nostalgii i odpoczynku, a nie porządków domowych i zakupów w supermarkecie. Może właśnie dlatego warto zastanowić się nad tym czy warto ulegać świątecznej gorączce, czy odciąć się od tego wszystkiego i spędzić szczególny czas z najbliższymi.

JM

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus