Święta poza domem – Wielkanoc nad morzem

Wielkanoc jest okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych oraz oderwania się od codziennych zajęć. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na świąteczne wyjazdy, niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się nasze morze, które budzi się o tej porze roku.

Wielkanoc uznawana jest za najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające zmartwychwstanie Chrystusa. W ostatnich latach powoli zanika tradycja obchodzenia świąt w domowym zaciszu, a rodziny wykorzystują okres świąteczny, by spędzić wolne chwile w nowej scenerii. Wielkanocna przerwa nie jest tak długa, by pokusić się o zagraniczny wyjazd bez konieczności brania dodatkowych dni wolnych, dlatego też znaczna część naszych rodaków decyduje się spędzić ten szczególny okres w polskich ośrodkach turystycznych.

Wiosenna aura zachęca do odwiedzenia nadmorskich kurortów, które o tej porze roku nie są tak oblegane jak w sezonie letnim. Jest to okazja spędzić razem z rodziną święta w wyjątkowym miejscu, zaczerpnąć powietrza przepełnionego leczniczym jodem, poczuć odświeżającą bryzę i odpocząć od codziennych obowiązków.

IMG_1734

Nadmorskie hotele o tej porze roku są już w pełni przygotowane do przyjęcia gości. W wielu z nich dostępne są specjalne świąteczne pakiety, dzięki którym rodziny mogą poczuć wielkanocny klimat. Przykładem jest hotel Vienna House Amber Baltic Hotel w Międzyzdrojach.

– Nasz hotel jest w pełni przygotowany na przyjęcie gości w okresie Świąt Wielkiej Nocy. Z tej okazji tworzymy specjalne, świąteczne menu, w którym nie zabraknie także tradycyjnych wypieków. Dostępnych będzie również wiele atrakcji najmłodszych, takich jak malowanie pisanek, zaś w Wielką Niedzielę zorganizowane zostanie uroczyste śniadanie wielkanocne. Dodatkowo nasi goście otrzymają vouchery na masaż oraz przedłużenie doby hotelowej do godz. 14. – wymienia Monika Kowalska, dyrektor Vienna House Amber Baltic Hotel w Międzyzdrojach.

Dla wielu rodzin wielkanocne wyjazdy są okazją, by spędzić ten czas w gronie najbliższych. Bez gotowania potraw, gruntownego sprzątania i innych obowiązków, które spędzają domownikom sen z powiek i odbierają świąteczną radość.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus