Unia Europejska daje nową jakość pośrednictwu nieruchomości

Dzięki programowi Innowacyjna Gospodarka, którego celem jest wsparcie w zakresie systemów teleinformatycznych, już niedługo możemy doczekać się zupełnie nowej jakości w zakresie współpracy między przedsiębiorcami. Daje to nowe możliwości dla rynku nieruchomości, a zwłaszcza relacji pomiędzy branżą deweloperską a pośrednikami.

Branża pośrednictwa nieruchomości ulega coraz większej informatyzacji. Wiele firm zdaje sobie sprawę, że nowe technologie są niezbędnym narzędziem, nie tylko w relacji z klientem, ale także z partnerem biznesowym. W tym celu powstał etap Programu Operacyjnego – Innowacyjna Gospodarka 8.2, którego zadaniem jest wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

Zgodnie z informacją, która widnieje na stronie PARP, celem programu jest wspieranie relacji oraz automatyzacji procesów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami. Ma to zostać poczynione dzięki wykorzystaniu systemów teleinformatycznych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jedną z firm z branży pośrednictwa nieruchomości, która skorzystała ze wsparcia tego programu jest Emmerson Realty S.A. – jedna z wiodących firm w tym sektorze. Projekt Emmerson Realty S.A. znalazł się na liście wniosków zatwierdzonych do dofinansowania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt wdrożenia internetowego systemu B2B integrującego współpracę w branży nieruchomości, ma na celu usprawnienie współdziałania pomiędzy Spółką i jej partnerami biznesowymi. Realizowane przedsięwzięcie jest odpowiedzią na potrzeby rynku nieruchomości i umożliwi wzrost innowacyjności oraz konkurencyjności Spółki.

Niewątpliwie jest to kolejny krok w celu podwyższenia standardów relacji w sektorze B2B oraz zrównanie ich z tymi, które obowiązują w Unii Europejskiej.

stopkaue_v2

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus