01

Posted On 5 stycznia 2018 By In Bez kategorii And 95 Views

Warszawa – mieszkanie do 200 tys. zł

Rynek nieruchomości w Warszawie jest najbardziej rozwinięty, ale tez najdroższy w naszym kraju. Sprawdziliśmy, jakie mieszkania z rynku wtórnego można kupić dysponując budżetem 200 tys. zł.

 

Pod koniec 2017 r.  za metr kwadratowy mieszkania na warszawskim rynku wtórnym trzeba było zapłacić średnio ponad 8 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że w poszczególnych dzielnicach występują duże dysproporcje cenowe. Przykładowo za najdroższe apartamenty w Śródmieściu trzeba zapłacić nawet powyżej 30 tys. zł/mkw. Zdecydowanie tańsza jest Ochota, jednak coraz częściej w tej dzielnicy pojawiają się oferty mieszkań z cenami przekraczającymi 10 tys./mkw. podobnie jest też z Żoliborzem, Mokotowem i Wolą, a w ostatnim czasie nawet z Pragą Południe.

Mając do dyspozycji 200 tys. zł. nie mamy dużego wyboru przy zakupie mieszkania w Warszawie. – Najwięcej ofert mieszczących się w podanym budżecie znajdziemy na Białołęce i Targówku, pojedyncze oferty sprzedaży można także znaleźć na Ursusie, Pradze Północ, a nawet Woli, należy jednak podkreślić, że w większości są to oferty kawalerek lub małych mieszkań 2-pokojowych – ocenia Aleksandra Kubicka z serwisu Otodom.pl.

warszawa oferty

Poszukujący mieszkań w Warszawie w cenie nieprzekraczającej 200 tys. zł powinni zweryfikować swoje oczekiwania względem lokalizacji. Ponadto mieszkania w tej cenie bardzo często wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Kupując taki lokal należy przygotować się na wydanie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy na odświeżenie lub remont.

 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *