Warszawa – mieszkanie do 200 tys. zł

Rynek nieruchomości w Warszawie jest najbardziej rozwinięty, ale tez najdroższy w naszym kraju. Sprawdziliśmy, jakie mieszkania z rynku wtórnego można kupić dysponując budżetem 200 tys. zł.

 

Pod koniec 2017 r.  za metr kwadratowy mieszkania na warszawskim rynku wtórnym trzeba było zapłacić średnio ponad 8 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że w poszczególnych dzielnicach występują duże dysproporcje cenowe. Przykładowo za najdroższe apartamenty w Śródmieściu trzeba zapłacić nawet powyżej 30 tys. zł/mkw. Zdecydowanie tańsza jest Ochota, jednak coraz częściej w tej dzielnicy pojawiają się oferty mieszkań z cenami przekraczającymi 10 tys./mkw. podobnie jest też z Żoliborzem, Mokotowem i Wolą, a w ostatnim czasie nawet z Pragą Południe.

Mając do dyspozycji 200 tys. zł. nie mamy dużego wyboru przy zakupie mieszkania w Warszawie. – Najwięcej ofert mieszczących się w podanym budżecie znajdziemy na Białołęce i Targówku, pojedyncze oferty sprzedaży można także znaleźć na Ursusie, Pradze Północ, a nawet Woli, należy jednak podkreślić, że w większości są to oferty kawalerek lub małych mieszkań 2-pokojowych – ocenia Aleksandra Kubicka z serwisu Otodom.pl.

warszawa oferty

Poszukujący mieszkań w Warszawie w cenie nieprzekraczającej 200 tys. zł powinni zweryfikować swoje oczekiwania względem lokalizacji. Ponadto mieszkania w tej cenie bardzo często wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Kupując taki lokal należy przygotować się na wydanie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy na odświeżenie lub remont.

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus