Wielki sukces aukcji grafik Zdzisława Beksińskiego

01

Prawdziwe dzieła sztuki, tworzone są z potrzeby serca dla pokrzepienia duszy. Każdy artysta pragnie, aby jego prace wywoływały emocje, ale także, by pomagały drugiemu człowiekowi znieść marazm otaczającego go świata. Są jednak takie przypadki, gdy sztuka uzdrawia, a przynajmniej walnie się do tego przyczynia.

03

Przekonali się o tym goście, którzy zostali zaproszeni na osiedle luksusowych domów i rezydencji Ventana w podwarszawskim Walendowie, na którym  zorganizowany został  wernisaż grafik Zdzisława Beksińskiego. Artysty, którego  twórczość na stałe zapisała się na kartach historii zarówno polskiej, jak i światowej sztuki. Intencją wernisażu było ukazanie szerszemu gronu osób wspaniałą głębię prac mistrza. Jednak to nie wszystko, prawdziwy cel , dla którego zorganizowano to wspaniałe przedsięwzięcie miał dużo głębszy wymiar. Pod koniec wernisażu zorganizowana została aukcja tychże wystawionych grafik. Cały dochód uzyskany z wylicytowanych dzieł, przekazany został fundacji  Pani Ewy Błaszczyk ,,AKOGO” na klinikę ,,Budzik”, która pomaga w wybudzaniu dzieci ze śpiączki.

15

Aukcja poprowadzona została przez samego prezesa Domu Aukcyjnego Emmerson- Przemysława Wojtysiaka, któremu wspaniale towarzyszył Jarosław Mikołaj Skoczeń – wieloletni znajomy Zdzisława Beksińskiego oraz pełnomocnik zarządu Grupa Emmerson. Po ponad dwóch godzinach licytacji udało się zebrać kwotę, która z całą pewnością bardzo pomoże fundacji, klinice, a co najważniejsze jej najmłodszym pacjentom.

-Z nieukrywaną przyjemnością pragnę oznajmić, że wszystkie wystawione grafiki znalazły nowych właścicieli. Kwota uzyskana z licytacji grafik, to prawie 17 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że te pieniądze pomogą w wybudzeniu chociażby jednego małego pacjenta kliniki Budzik– oznajmił Maciej Mazurek, z firmy Westmark – dewelopera osiedla domów i rezydencji Ventana

18

Zaproszeni goście nie zawiedli i stawili się w licznym gronie. Zjawili się tam także mieszkańcy tego oddalonego zaledwie 18 kilometrów od centrum Warszawy osiedla. Nie zabrakło tam, także przedstawicieli fundacji AKOGO, którzy wytrwale pomagali w prowadzeniu tej bardzo szczególnej aukcji. Wszyscy, zarówno goście jak i organizatorzy zgodnie twierdzą- było warto!

11

-Frekwencja na tym wspaniałym przedsięwzięciu szczególnie dopisała, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi. Szczególnie jednak cieszy nas to, że przybyli goście otworzyli swoje serca na cierpienie najmłodszych. To dzięki nim udało się uzyskać tak dużą kwotę, która z całą pewnością pomoże zarówno klinice jak i jej małym pacjentom-radośnie zakomunikował Jarosław Mikołaj Skoczeń z Grupa Emmerson.

07

 

Emil Chrzanowski

Strefy Nieruchomości

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus