Własny hotel lub pensjonat

Branża hotelarska w naszym kraju notuje stabilny wzrost. Jest to dobra wiadomość dla właścicieli ośrodków turystycznych, jak i dla osób, które chcą kupić własny hotel lub pensjonat.

Jak podaje GUS w 2017 r. z usług obiektów posiadających co najmniej 10 miejsc noclegowych skorzystało 32 mln turystów, czyli o 1,9 mln więcej niż w 2016 r. W minionym roku wzrosła także o 5,7 proc. liczba udzielonych noclegów do 83,9 mln. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 r. o 39,3 proc. wzrósł także stopień wykorzystania miejsc noclegowych, a pokoi w obiektach hotelowych o 48,9 proc.

Wzrost zainteresowania można zauważyć także wśród zagranicznych turystów. Spośród 83,9 mln udzielonych noclegów aż 16,7 mln wynajmowali przedstawiciele innych państw. W porównaniu z 2016 r. nastąpił wzrost o 7,2 proc. Największą popularnością wśród turystów z zagranicy cieszą się pokoje w obiektach hotelowych – 12,1 mln udzielonych noclegów.

Większe zainteresowanie noclegami w Polsce spowodowane jest tym, że coraz więcej naszych rodaków postanawia spędzać urlopy w kraju. Duży wpływ na to ma sytuacja geopolityczna występująca w popularnych niegdyś kierunkach turystycznych oraz zagrożenia terrorystyczne w zachodniej Europie. Bezpieczeństwo Polski coraz częściej doceniają również zagraniczni turyści, którzy chętnie przyjeżdżają do nas wypocząć.

Wzrost w branży hotelarskiej to dobra wiadomość dla osób, które marzą o własnym hotelu lub pensjonacie wypoczynkowym. – Wybór odpowiedniej lokalizacji jest kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na popularność i obłożenie obiektu. Warto więc na samym wstępie sprawdzić walory turystyczne okolicy. – Radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl. – Największym zainteresowaniem cieszą się kurorty nad morzem oraz w górach, które co roku przyciągają wielu wczasowiczów, a także miasta z bogatą historią – opisuje ekspert z serwisu Otodom.

Potwierdzają to dane GUS, z których wynika, że najwięcej noclegów, bo aż 14,1 mln, udzielono w województwie zachodniopomorskim. Na drugim miejscu z wynikiem 13,2 mln znalazło się województwo małopolskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus