Wrocławianie wybierają podmiejskie rezydencje

Stolica Dolnego Śląska od kilku lat zmaga się z odpływem swoich mieszkańców do okolicznych podwrocławskich miejscowości. Odległość miasta i dojazdy przestają już być problemem, wygrywają za to inne, bardziej istotne aspekty.

Wrocławianie, podobnie jak mieszkańcy innych dużych miast, coraz częściej wybierają podmiejskie tereny do zamieszkania. Głównym powodem takich decyzji jest czynnik ekonomiczny. Za cenę dużego, trzypokojowego mieszkania w centrum możemy kupić wygodny i funkcjonalny dom pod Wrocławiem. Nie bez znaczenia jest także chęć uwolnienia się od zwartej, wielkomiejskiej zabudowy i zamieszkanie w cichej, spokojnej okolicy, która jest otoczona mnóstwem zieleni i brakiem sąsiadów otaczających nas ze wszystkich stron.

Na przeprowadzkę, decydują się z reguły młode rodziny, które chcą, aby ich dzieci wychowywały się wśród zieleni, przestrzeni do zabawy, śpiewu ptaków, a nie hałasu samochodów. Mając w długofalowej perspektywie spłacanie kredytu za mieszkanie, które w pewnym momencie może okazać się za ciasne dla rozrastającej się rodziny, postanawiają zainwestować w dom, w którym na przestrzeni lat  nie zabraknie miejsca, aby realizować  marzenia rodzinne i nierzadko zawodowe. Coraz popularniejszy staje się również home office – czyli praca w domu. Przedstawiciele tzw. wolnych zawodów, którzy nie muszą codziennie dojeżdżać do swojego miejsca zatrudnienia bardzo chętnie wybierają właśnie przedmieścia. Kolejną grupą są osoby w wieku przedemerytalnym, które są zmęczone miastem i po wielu latach pragną zaznać spokoju i czerpać pełnymi garściami z dóbr okolicznej przyrody i krajobrazu.

Jakie czynniki odgrywają rolę przy wyborze określonej lokalizacji? – To zależy  od indywidualnych potrzeb. Osoby, które są związane zawodowo z Wrocławiem, zwracają uwagę na infrastrukturę drogową i dogodne połączenie z miastem. Pożądany czas dojazdu wynosi około 30-40 minut samochodem – tłumaczy Krystyna Muzyk z wrocławskiego biura nieruchomości Emmerson Realty. –Przedstawiciele tzw. „wolnych zawodów”, którzy nie muszą codziennie podróżować do pracy, stawiają na inne walory, takie jak: infrastruktura społeczna (szkoła, przedszkole, opieka zdrowotna, usługi) czy piękno okolicy – podsumowuje Krystyna Muzyk z firmy Emmerson.

Coraz częściej wybór konkretnej lokalizacji podyktowany jest również różnymi rankingami i opiniami na temat danych gmin, jakie można znaleźć w mediach.

W 2015 roku tygodnik „Wprost” wybrał Kąty Wrocławskie najlepszą gminą w Polsce, podkreślając m.in. wysoki współczynnik inwestycji, rosnące wydatki na kulturę oraz ochronę środowiska. Nie bez znaczenia był też bardzo niski poziom bezrobocia.

W 2011 roku w plebiscycie, przeprowadzonym przez Gazetę Wrocławską, na najlepszą „Gminę do życia” wokół Wrocławia wygrała Wisznia Mała. Mieszkańcy doceniają inwestycje oraz inicjatywy kulturalne prowadzone na terenie gminy oraz świetną współpracę z władzami samorządowymi.  Zadowolenie stałych mieszkańców przekłada się również na systematyczny napływ nowych, tym samym na większe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków oraz ilość nowych inwestycji.

Szymanów

Gminy znajdujące się w bezpośredniej bliskości Stolicy Dolnego Śląska cieszą się obecnie dużą popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. Potwierdzają to również biura nieruchomości.

Bardzo często otrzymujemy zapytania odnośnie domów zlokalizowanych w podwrocławskich miejscowościach. Nasi klienci szukają zarówno tańszych, ekonomicznych domów, jak i dużych luksusowych posiadłości o wysokim standardzie, których tu nie brakuje. – Twierdzi Krystyna Muzyk z Emmerson Realty, jednocześnie podając przykład takiej nieruchomości w gminie Wisznia Mała. – W naszej ofercie znajduje się komfortowy dom o charakterze rezydencjonalnym, zlokalizowany w miejscowości Szymanów, 11 kilometrów od centrum Wrocławia, w pobliżu trasy Wrocław-Poznań. Dom wybudowany w 2015 roku przy użyciu najwyższej klasy materiałów, autorskiego projektu, pokazuje jak można wykreować swoje miejsce do życia, które pozwala zarówno na spokojne wykonywanie pracy „z domu”, korzystanie z walorów zdrowotnych okolicy, fantastyczną rekreację, w zasięgu zaledwie kilkunastu kilometrów od wielkiej aglomeracji.  W domu o powierzchni całkowitej 297 m. kw. znajduje się 5 pokoi, a wszystkie pomieszczenia stanowią dopracowaną architektonicznie funkcjonalną, skoordynowaną wzajemnie przestrzeń. Całość znajduje się na zaprojektowanej z artyzmem, pięknej działce o powierzchni 963 m. kw. Tutaj czuje się smak wakacji – podsumowuje Krystyna Muzyk.

szyman8p1120255

Propozycja posiadłości w miejscowości Szymanów idealnie przedstawia esencję podmiejskiego życia, w symbiozie z otaczającą przyrodą, willową otoczką sąsiadujących domów, wypielęgnowanym ogrodem, gdzie ściany pięknych kwiatów i zieleni tworzą swoisty azyl i upragniony relaks.

Atutem jest szybkie połączenie z autostradową obwodnicą Wrocławia i wykańczaną obecnie trasą szybkiego ruchu S-5  Wrocław-Poznań, co  czyni prezentowany dom w Szymanowie, atrakcyjną  ofertą dla klientów  poszukujących swojego nowego miejsca w pobliżu Wrocławia.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus