Zalety mieszkań o nieregularnym kształcie

Nieregularne kształty w mieszkaniu często zniechęcają potencjalnych nabywców, dla których zachowane proporcje pomieszczeń stanowią o atrakcyjności nieruchomości i nie chcą słyszeć o żadnej alternatywie. To co jednym nie odpowiada, dla drugich może być okazją do zakupu ciekawego mieszkania w atrakcyjnej cenie.

Większa dostępność

Pierwotny rynek mieszkaniowy bije kolejne rekordy w naszym kraju. Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań i planują budowy kolejnych inwestycji. Problem zaczyna się jednak w dużych miastach, gdzie popyt na nowe mieszkania ciągle rośnie. W Warszawie coraz trudniej znaleźć gotowe mieszkanie na rynku pierwotnym, bardzo często deweloperzy sprzedają swoje mieszkania w pierwszych etapach budowy. Na nowe lokale trzeba nierzadko czekać nawet dwa lata, co dla osób, które chcą jak najszybciej zamieszkać we własnym mieszkaniu jest stanowczo zbyt długim okresem oczekiwania. Dobrym pomysłem jest wtedy przyjrzenie się ofertom mieszkań o nieregularnych kształtach. – Takie lokale z reguły czekają dłużej na nabywców, więc jest szansa na znalezienie ciekawej oferty w inwestycji, która nam odpowiada – twierdzi Krzysztof Kołakowski, kierownik biura sprzedaży inwestycji Bobrowiecka 10, która znajduje się na prestiżowym Dolnym Mokotowie. – Obecnie w naszej ofercie znajdują się mieszkania 2 i 3 – pokojowe o nieregularnych kształtach. Każde z tych mieszkań oferuje ciekawe rozwiązania, które z łatwością można zaadaptować do swoich potrzeb.

Niższa cena

Mniejsze zainteresowanie z reguły oznacza też niższą cenę. Tak jest również w przypadku tego typu mieszkań. Deweloperzy dobrze o tym wiedzą i chętniej decydują się na rabaty i obniżenie cen na wybrane lokale. Poszukując mieszkań na rynku pierwotnym warto zastanowić się, czy nie zakupić mieszkania o nieregularnym kształcie w niższej cenie i skorzystać na większej dostępnej powierzchni lub na zaoszczędzeniu środków, które można przeznaczyć na wykończenie mieszkania.

Ciekawy pomysł

Nietypowe kształty pomieszczeń bardzo często skrywają dużo zalet, które zauważy dopiero wprawne oko. Większe doświetlenie pomieszczeń lub duże możliwości zagospodarowania przestrzeni w pobliżu nieregularnych krawędzi stanowią niewątpliwie dodatkową wartość mieszkania. Problemu nie powinna stanowić także aranżacja takiej powierzchni zarówno, poprzez firmę zajmującą się urządzaniem wnętrz, jak i samemu. Szeroki asortyment mebli dostępnych na rynku, pasujących do różnych wymiarów pomieszczeń, pozwala na dużą swobodę wyboru. Przykładowo, wąską wnękę możemy zaadaptować na pionową szafkę z płytami CD/DVD lub książkami, nieregularny pokój możemy kreatywnie udekorować orientalnymi roślinami, a narożnik ściany wewnętrznej – obudować po obu stronach lustrami, optycznie powiększając pomieszczenie.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus