Zdrojowa zbuduje „Radisson Blu Resort, Świnoujście”

Pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu będzie funkcjonował pod marką Radisson. Powstanie w ramach Baltic Park Molo –  już budowanego za ponad ćwierć miliarda złotych – największego kompleksu hotelowo-apartamentowo-usługowego na Wybrzeżu.

Grupa hotelowa, w której skład wchodzi sieć Radisson Blu Hotels & Resorts realizuje strategię rozwoju. Obecnie ma już 1,3 tys. hoteli w 105 krajach, a Radisson Blu to największa sieć segmentu komfortowego (upper upscale) w Europie. Natomiast pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu będzie jednocześnie pierwszym obiektem typu Resort tej sieci w Polsce. Zarządzanie obiektem zgodnie z międzynarodowymi standardami i pod marką Radisson Blu Resort, Świnoujście powierzono niezależnemu podmiotowi – Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

09-Zdrojowa_Invest-Kg-BALTIC_PARK_MOLO-Swinoujscie-Poland-KOMPLEKS_z_cze...

Radisson Blu Resort, Świnoujście z aquaparkiem i powierzchnią konferencyjną na ponad 1 000 osób ma szansę stać się ikoną wśród obiektów wypoczynkowo-konferencyjnych nad Bałtykiem.” – komentuje Janusz Mitulski, partner w branżowej firmie doradczej Horwath HTL. „Natomiast współpraca z jedną z wiodących sieci hotelowych na świecie będzie dla Zdrojowej krokiem milowym w zarządzaniu hotelami.” – dodaje Mitulski.

W 5-gwiazkowym hotelu Radisson Blu Resort, Świnoujście znajdzie się 340 pokoi i apartamentów z widokiem na morze, restauracje, bary i kawiarnia widokowa na ostatnim 13. piętrze, klub muzyczny ze strefą gier, siłownia, fitness i wellness oraz największe centrum konferencyjne na Wybrzeżu na min. 1 000 osób. Jedną z niecodziennych atrakcji będzie basen infinity edge z barem i tarasem na dachu; położony na wysokości prawie 50 m n.p.m. Reszta usług, w tym Aquapark, powstanie w ramach całego kompleksu Baltic Park Molo. Operator szacuje, że dzięki całej inwestycji lokalny rynek pracy zwiększy się o 250-300 nowych miejsc.

07-Zdrojowa_Invest-Kg-BALTIC_PARK_MOLO-Swinoujscie-Poland-KOMPLEKS_z_bli...

Radisson Blu Resort, Świnoujście będzie pierwszym hotelem sieci, a także pierwszym obiektem spośród wszystkich hoteli w Polsce zaprojektowanym i budowanym od podstaw zgodnie z wymaganiami certyfikacji ekologicznej Leadership in Energy and Environmental Design (LEED).

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w te wakacje, a pierwsi goście przyjadą w 2016 r.

04-Zdrojowa_Invest-Kg-BALTIC_PARK_MOLO_Swinoujscie-Poland-APARTAMENTOWCE_z_PROMENADA_z_HOTELU-APARTMENT_BUILIDIGS_with_PROMENADE_from_the_HOTEL_29.07.2013_LowRes

„Dla nas nie jest najważniejszy sam fakt współpracy z międzynarodową siecią, jak nieraz uważa się na rynku, ale przede wszystkim jej standardy, programy i rzeczywista rozpoznawalność. Natomiast Radisson to silna marka z 100-letnim doświadczeniem, z którego nasza organizacja będzie korzystała. W ten sposób z pewnością ugruntujemy naszą pozycję lidera obiektów hotelowych premium w miejscowościach wypoczynkowych w Polsce”. – podsumowuje Jan Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowej Invest.

Jarosław Skoczeń

Grupa Emmerson

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus