Życie w zgodzie z naturą – jedzenie eko.

Moda na zdrowe odżywiane przybiera na sile. Pojawia się więcej miejsc, w których możemy kupić zdrowe jedzenie. Pozostaje mieć nadzieję, że trend ten z czasem przerodzi się w trwałe nawyki żywieniowe coraz większej części naszego społeczeństwa. Wciąż jednak daleka droga przed nami. W wielu sklepach spożywczych cały czas dominuje oferta ukierunkowana na cenę, a nie jakość, a certyfikowane produkty traktowane są jako propozycja dla niszowej grupy klientów. To wszystko sprawia, że zdobycie prawdziwej ekologicznej żywności przez osoby zdecydowane stosować zdrową dietę stanowi wciąż prawdziwe wyzwanie.

 

Oczywiście pewnym rozwiązaniem są sklepy z naturalną żywnością funkcjonujące w Internecie i zamawianie wybranych produktów do domu. Nic jednak nie zastąpi możliwości zrobienia codziennych zakupów w sklepie z ekologiczną żywnością za przysłowiowym rogiem. Dlatego jeśli zamierzamy zdrowo się odżywiać, a jesteśmy jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, powinniśmy wziąć dostępność tego rodzaju propozycji pod uwagę.

Na największą dostępność miejsc oferujących zdrową żywność mogą liczyć mieszkańcy Warszawy, miasta najszybciej chłonącego nowe trendy. Oprócz funkcjonujących od lat miejsc i inicjatyw umożliwiających nabycie ekologicznych produktów dynamicznie rozwijają się kolejne. Rozwój jest na tyle szybki, że stał się już zauważalny na świecie. Popularny wegański portal internetowy Happy Cow uznał w 2017 r. Warszawę za trzecie najbardziej prowegańskie miasto na świecie (ustępujące jedynie Berlinowi i Los Angeles). Wśród dzielnic przyjaznych zwolennikom zdrowej kuchni, umożliwiających wygodny dostęp do eko-jedzenia wyróżnić z pewnością można Mokotów. Duża w tym zasługa samych jego mieszkańców, którzy poprzez zgłaszanie zapotrzebowania na zdrową i naturalną żywność przyczyniają się do poszerzania dostępnej na rynku oferty. Dlatego wybór mieszkania w tej dzielnicy powinien okazać się trafny dla osób, które zamierzają jeść zdrowo nie tylko od czasu do czasu, ale na co dzień.

Dobrym przykładem inwestycji, której mieszkańcy nie będą mieli większych trudności z dokonaniem zakupu ekologicznego jedzenia jest Bobrowiecka 10. Ten kameralny apartamentowiec zrealizowany przez firmę Spectra Development położony jest na Dolnym Mokotowie. W pobliżu znajdziemy kilka ciekawych miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w produkty pochodzące z ekologicznych upraw i hodowli. W odległości 15-minutowego spaceru, przy ul. Tureckiej działa sklep Rolnik Ekologiczny oferujący produkty spożywcze z gospodarstw prowadzących produkcję metodami ekologicznymi. Dysponując rowerem możemy wybrać się do sklepu Planetarianie przy ul. Olkuskiej (około 12 minut jazdy). Kupimy tam certyfikowane ekologiczne produkty prosto od rolników. Co ważne, wszystko jest na wagę, zgodnie z ideą zero waste, umożliwiającą nam zakup dokładnie takiej ilości danego produktu, jaką potrzebujemy.

 

Grupa Emmerson S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus